Kompleksowe wsparcie rodzin „Za życiem”

Uchwałą Rady Ministrów z 2016 roku wprowadzony został program kompleksowego wsparcia rodzin „Za życiem”. Obejmuje swoimi działaniami rzeczywistą i pełną pomoc w celu integracji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz wsparcie ich rodzin. Program ma być realizowany w różnych resortach, m. in. edukacji. Jakie to będą działania wyjaśnia Jolanta Miękina, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie:
– Edukacja na razie dostała takie dwa priorytety: pomoc uczennicom w ciąży i to było zabezpieczenie dla nich miejsc w internatach i bursach, a drugim priorytetem jest powołanie Ośrodków Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczych, które mają w swoim działaniu objąć wsparciem najmłodsze dzieci, czyli dzieci w wieku od 0 do 3 lat, zagrożone niepełnosprawnością, dzieci z niepełnosprawnością lub dzieci, których rodziców niepokoi ich rozwój. Taki ośrodek powstał w nasze placówce, Zespole Szkół Specjalnych nr 23. W ramach działań ośrodka oferujemy dzieciom i ich rodzinom pomoc psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, terapeutyczną, medyczną w formie konsultacji oraz zajęć indywidualnych wczesnego wspomagania rozwoju dziecka i specjalistycznych.
Osoby zainteresowane skorzystaniem z pomocy oferowanej w programie „Za życiem” mogą już teraz kontaktować się z Wiodącym Ośrodkiem Koordynacyjno-Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Zespole Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie przy ul. Legionów 54. Informacje można również uzyskać telefonicznie pod nr tel. 502 232 189, 798 311 210 lub mailowo: punktkonsultacyjny@zss23korczak.edu.pl

ZD

Skip to content