Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, w związku z nasilającym się zagrożeniem epidemiologicznym, zdążyły już wprowadzić w naszym mieście wiele obostrzeń. Okazuje się, że na tym jednak nie koniec – 1 kwietnia mają zostać wprowadzone kolejne zmiany.

Dotyczyć one będą m.in. zmian rozkładów autobusów i tramwajów na wakacyjne.

– Autobusy i tramwaje częstochowskiego MPK będą w dni powszednie kursować według rozkładów wakacyjnych – mówi Maciej Hasik, rzecznik MZDiT oraz MPK. – Wprowadzone przez MZDiT zmiany są podyktowane rządowymi wytycznymi dotyczącymi ograniczeń w przemieszczaniu się oraz wcześniejszym zawieszeniem obowiązku szkolnego. Korekta jest dokonywana w formie jak najmniej uciążliwej dla pasażerów. Nieco mniejsza częstotliwość kursów (według tymczasowych rozwiązań) dotyczyć będzie głównie połączeń, z których korzystała młodzież szkolna.

MZDiT zajmie się ponadto odkażaniem wiat przystankowych na terenie miasta.

– Od 1 kwietnia rozpoczyna się pierwszy z tegorocznych cyklów gruntownego czyszczenia i naprawy ok. 400 wiat przystankowych na terenie Częstochowy – mówi Hasik. – Usługa zlecona przez MZDiT polega także na odkażaniu miejsc oczekiwania pasażerów na autobus i tramwaj środkami chemicznymi, a także substancjami z zawartością alkoholu przy użyciu pary wodnej pod wysokim ciśnieniem. Ponadto dotychczasowa częstotliwość wykonania kompleksowej usługi czyszczenia wiat na terenie całego miasta, zostanie w obliczu zagrożenia epidemicznego zwiększona.

Zmiany wynikają z restrykcji, jakie rząd ogłosił we wtorek 24 marca. W przypadku częstochowskiej komunikacji miejskiej zaczęło już obowiązywać ograniczenie liczby pasażerów oraz możliwość przejazdu na podstawie okresowych biletów ulgowych. Szczegóły wszystkich tymczasowych wytycznych dotyczących komunikacji miejskiej w Częstochowie dostępne są na stronach MZDiT i MPK oraz profilach w mediach społecznościowych.

MSI

Skip to content