Marcin Styczeń oraz gitarzysta Marcin Olak to duet, który wypełnił pięknymi dźwiękami salę muzyczno-teatralną „Zygmunt” przy Kościele św. Zygmunta w Częstochowie. Występ miał miejsce 29 listopada i związany był Międzynarodowym Dniem Osób Niepełnosprawnych, który przypada w tym roku 3 grudnia.

Wokalista jeszcze przed występem podkreślał, że pomaganie innym jest mu bardzo bliskie.

– Jak tylko mogę, wspieram różnego rodzaju akcje charytatywne. Dla mnie jako artysty jest to powinność. Ludzie cierpiący i niepełnosprawni są z jednej strony ciężko doświadczeni przez los, a z drugiej obdarowani, bo potrafią radzić sobie z najtrudniejszymi doświadczeniami, z którymi zdrowy człowiek nie potrafi sobie poradzić – mówił Marcin Styczeń.

Organizatorami wydarzenia była Wspólnota Rodzin „Emaus” oraz proboszcz parafii św. Zygmunta – ks. Jacek Marciniec, duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych.

– Jako pomocnicy św. Mikołaja pragniemy przygotować paczki dla osób niepełnosprawnych. Chcemy zaprosić bp. Antoniego Długosza, aby ucieszył wszystkie zgromadzone osoby niepełnosprawne swoim występem, piosenkami i tańcami, a następnie chcemy obdarować je upominkami – wyjaśniał duchowny.

Istnieje także plan, aby scena muzyczno-teatralna „Zygmunt”, stała się prawdziwym Centrum Kultury Katolickiej.

– Kolejne wydarzenia odbędą się 8 grudnia, zagra wtedy zespół „Koniec kryzysu”, na który zapraszamy o godz. 16:00. Z kolei 13 grudnia o godz. 19:00 wystąpi zespół „Dom o Zielonych Progach” z poezją śpiewaną i elementami piosenki turystycznej. Zaczynamy pełną parą i zachęcamy do odwiedzania tego miejsca, bo warto – zdradził Michał Pelc, koordynator sceny „Zygmunt”.

Występ wokalisty poprzedził półgodzinny support zespołu „Koniec kryzysu” z Częstochowy. Koncert Marcina Stycznia był także świetną okazją do promocji śpiewnika „Ta droga – the best of”, na którym znajdują się największe przeboje wykonawcy, zgromadzone na 10 wydanych do tej pory płytach. Pierwsza krążek artysty ukazał się w 2006 roku i był muzyczną interpretacją poezji Jana Pawła II. Dotychczas artysta ma na swoim koncie ponad 60 utworów.

BNO

Skip to content