Koncert charytatywny Śladami Walta Disney’a

Zespół Szkół Muzycznych im. Marcina Józefa Żebrowskiego w Częstochowie, organizuje koncert charytatywny „Śladami Walta Disney’a”. Koncert odbędzie się w piątek 29 kwietnia o godzinie 13.30 w Auli Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza przy ul. Armii Krajowej 13/15.

Celem koncertu jest pomoc w zbiórce charytatywnej dla dzieci z Ukrainy. Więcej o tym mówi wychowawca klasy IV Anna Ledwoń:

Będzie to koncert poświęcony głównie dzieciom, które są z Ukrainy, ale też które obecnie przebywają na granicy polsko-ukraińskiej, w przejściach granicznych głównie w Przemyślu na dworcu. Wpadliśmy na taki pomysł, aby taki koncert zorganizować, ponieważ dowiedzieliśmy się, że jest taka potrzeba żeby zebrać najpotrzebniejsze rzeczy dla tych dzieci, które tam po prostu tych rzeczy nie mają. I tutaj narodził się taki pomysł, aby nasz taki wewnętrzny konkurs „piosenki wszelakiej” przekształcić na koncert charytatywny.

Część konkursowa będzie poprzedzać koncert, a odbywać się ona będzie w godzinach porannych. Więcej o konkursie mówi Amelia Bach uczennica klasy IV z Zespołu Szkół Muzycznych:

Konkurs piosenki wszelakiej odbywa się w naszej szkole od 30 lat. Jest to połączona część artystyczna razem z częścią konkursową, na której występują różne zespołu ze wszystkich klas. W tym roku konkurs organizuje klasa nasza IV i rok starsza V. Na temat naszej części artystycznej wybraliśmy sobie piosenki z bajek Disney’a, które właśnie będziemy pokazywać na naszym koncercie o 13.30 w piątek.

W trakcie koncertu najważniejsze jest propagowanie zbiórki darów dla dzieci z Ukrainy. Dary można przynosić do 31 maja do Internatu ZSM przy ul. Sułkowskiego 1 w Częstochowie.

KKO

Skip to content