Fot. Radio Fiat

4-letni Alan Wnuk choruje na nowotwór. Leczenie i rehabilitacja chłopca nie są tanie, dlatego częstochowscy muzycy postanowili nagłośnić akcję zbierania środków, grając Jam Session w kręgielni Scout. W koncercie uczestniczyli też członkowie grupy „Cztery charaktery”, którzy zbiórkę dla Alana nagłośnili rowerową wyprawą do Gdańska.

U Alana zdiagnozowano nowotwór tkanek miękkich, który dał przerzuty na miednicę żebra i płuca.  Za lewym uchem chłopca wyrósł guz, przez który nie widzi na lewe oko. Chłopiec przeszedł już wiele cykli chemioterapii, a obecnie jest w trakcie przyjmowania kolejnej dawki. 4-latek musi być pod stałą kontrolą lekarzy. Leczenie jest kosztowne, dlatego pięcioro rowerzystów postanowiło nagłośnić zbiórkę, pokonując setki kilometrów, aby finalnie dotrzeć nad polskie morze. Jak mówią Adrian Tuszewski, Oskar Herman i Oskar Ułamek, ta wyprawa to realizacja ich wspólnego marzenia połączona ze szczytnym celem.

– Na pomysł wpadliśmy rok temu. Chcieliśmy pomóc jak tylko możemy, a takie akcje przyciągają ludzi. Mamy nadzieję, że dzięki nam uda się zebrać środki na leczenie Alana.

„Cztery charaktery” tworzą: Adrian Tuszewski, Leszek Jurczyk, Oskar Herman i Oskar Ułamek. Swoją akcją zainspirowali częstochowskich muzyków, którzy postanowili wspomóc Alana, grając podczas koncertu. Więcej na temat wydarzenia mówi Marcin Król, artysta.

– Ta impreza nie ma na celu zarabiania pieniędzy tylko pomagania. Okazja jest też wspaniała, ponieważ muzycy częstochowscy nie widzieli się od dawna. Wszystko z uwagi na epidemię koronawirusa. Na tym koncercie możemy się spotkać i porozmawiać ze sobą, a Alan jest tutaj symbolem.

Każdy, kto również chciałby pomóc chłopcu, może przekazać środki fundacji Cancer Fighters lub dołączyć do zbiórki na stronie pomagam.pl.

ABK

Skip to content