W księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście” w sobotę, 22 lutego odbył się koncert zespołu „Matula” tworzącego muzykę chrześcijańską. Grupa zaprezentowała autorski repertuar ze swojej najnowszej płyty „Serce z ciała”.

Zespół powstał w 2007 roku. 6 lat później ukazała się ich pierwsza płyta „Każdy komuś służy”. O tym, czy spodziewali się tak dużego zainteresowania nowymi płytami ze strony odbiorców, mówi basista zespołu, Paweł Pawlina:

Tak naprawdę nie, to nas bardzo cieszy, że zespół tyle czasu trwa bo kilka lat temu nagraliśmy pierwszą płytę, która miała być pożegnalną, jakby zamknięciem pewnego etapu, hobby, takiej przygody muzycznej. Ale w związku z tym, że jakby przyznaliśmy się do Matki Bożej Saletyńskiej do jej orędzia i wzywania ludzi do nawrócenia umieszczając jej orędzie na pierwszej płycie po prostu jakoś tak się stało, że wszystko ruszyło do przodu. I tak to trwa, skład się ustabilizował zespołu, cel, kierunek, działanie ewangelizacyjne, uwielbieniowe i trwamy.

Paweł Pawlina mówi również nad czym w najbliższych miesiącach będzie skupiać się grupa:

W tym roku chcemy zrealizować drugą płytę kolędową „Matula Jezusa utula 2” z nowymi kolędami mało znanymi, może zahaczymy o jakieś kantyczki, może o jakieś ludowe utwory. W takiej przystępnej formie dla słuchacza, żeby można było z nami pośpiewać.

O tym czego życzyć zespołowi na kolejne lata działalności, mówi ponownie Paweł Pawlina:

Błogosławieństwa Bożego na pewno, opieki Matki Bożej i dobrych ludzi na drodze, którzy by dostrzegali, że to co robimy jest ważne i potrzebne dla ludzi w tych czasach nazwijmy to ostatecznych.

Zespół „Matula” tworzą: Aneta Pawlina, Maria Pawlina, Paweł Pawlina, Agata Pawlina, Qba Sendler, Piotr Strzępek oraz Michał Grzywacz.

Patronat medialny nad koncertem objęło Radio Fiat.

PG

Skip to content