Koncert „Matuli” w częstochowskim „Niebie w mieście” – zapowiedź

Zespół Matula/fot. AM Radio Fiat

Zespół Matula/fot. AM Radio Fiat

Już w piątek (10 lipca), w częstochowskiej księgarnio-kawiarni „Niebo w mieście”, odbędzie się koncert zespołu „Matula”. Zabrzmią piosenki z płyty „Serce z ciała” i nie tylko. Będzie to pierwszy koncert w tej kawiarni od czasu początku pandemii. O przygotowaniach zespołu do koncertu mówi jego lider Paweł Pawlina:

Myślę, że zagramy także coś nowego. W czwartek ustalimy to z zespołem na próbie. Chcemy wpleść elementy piosenek uwielbieniowych w koniec koncertu. Oczywiście z początku zagramy kilka piosenek, które odpowiadają na punkty kerygmatu. Będą to na pewno piosenki z płyty. Druga część koncertu pójdzie bardziej w kierunku uwielbieniowym.

„Matula” to zespół ewangelizacyjny. Składa się głównie z członków rodziny Pawlinów. Paweł Pawlina mówi jakie jest główne przesłanie zespołu:

Pierwszym założeniem było głoszenie orędzia Matki Bożej z La Salette, która wzywa do nawrócenia grzeszników i do pojednania. Dalej się pod tym podpisujemy, ale doszedł jeszcze ewangelizacyjny sposób przekazu związany z kerygmatem. To jest nasze główne przesłanie. Robimy to przez formę modlitwy, która jest też formą muzyczną, słowną i tekstową.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, zarówno występujący zespół, jak i goście, będą musieli przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem w koncercie mogą zarezerwować miejsca telefonicznie, przez Facebooka lub osobiście w lokalu.

Wydarzenie jest objęte patronatem Radia Fiat i czestochowskie24. Początek koncertu w piątek 10 lipca o godz. 19:20. Wcześniej, o godz. 18:00 odbędzie się Eucharystia. Serdecznie zapraszamy.

WB