IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie zorganizowało koncert patriotyczny, w którym wystąpili uczniowie szkoły.

Koncert odbył się we wtorek 6 listopada w sali teatralnej placówki, uczniowie zaprezentowali w jego trakcie zarówno tradycyjne jak i nowoczesne pieśni patriotyczne. Wśród występujących uczniów byli Marcelina Otto i Jan Mroziński:

Śpiewam już od pierwszej klasy, jest to dla mnie bardzo miłe przeżycie, zarówno narodowe jak i osobiste. Śpiewamy bardzo patriotyczne pieśni, np. “Pąki białych róż”, “O mój rozmarynie” / Utwory raczej nie były trudne do nauczenia, bo podejrzewam, że większość z nas gdzieś już je kiedyś słyszała. Pracowaliśmy na to ciężko, żeby wystąpić dziś dobrze przed ludźmi – mówią uczniowie szkoły.

Na koncert przybyli również emerytowani nauczyciele IV Liceum Ogólnokształcącego.

W szkole w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na początku października został zrealizowany projekt pt. “Śladami Niepodległej w Częstochowie”. W jego ramach zorganizowano spacer dla uczniów ulicami miasta, podczas którego mieli okazję poznać historię Częstochowy.

PK

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content