Na częstochowskiej Sali Muzyczno-Teatralnej „Zygmunt” w niedzielę, 23 lutego odbył się koncert zespołu „Nie Nam a Bogu”.

Początkowo celem grupy miało być granie muzyki uwielbieniowej, opierające się głównie na wykonywaniu własnych aranżacji znanych utworów o tematyce religijnej. Jednak z czasem zespół stworzył własne utwory, których tematyka, skupia się na Bogu, jak również na sprawach życia i wiary. O tym jak na przestrzeni lat zmieniała się grupa mówi perkusista, Piotr Wróż:

Ja do współpracy zaprosiłem zupełnie innych ludzi. Powierzyłem też skład zespołu Panu Bogu i On w międzyczasie swoich ludzi podesłał. Przez ten zespół przewinęło się sporo ludzi, niektórzy byli z nami dłużej, inni trochę krócej. Ale ten ostateczny skład w którym teraz gramy jest w jednej części z przypadku a w drugiej z polecenia. Tak naprawdę ja też nie wszystkich znałem jak przyszli do zespołu. Myślę, że Pan Bóg bardzo dużo tutaj podziałał i tych ludzi przysłał.

Koordynator Sceny Muzyczno-Teatralnej „Zygmunt” Michał Pelc mówi, że dzięki organizacji tego typu wydarzeń sala jest coraz chętniej odwiedzana przez mieszkańców Częstochowy:

Mamy też taki odzew od osób, które nas odwiedzają, które przychodzą na koncerty i różne inne wydarzenia bo to nie tylko koncerty, ale także wydarzenia teatralne, czy spotkania chociażby z księdzem Arkadiuszem Paśnikiem. Także zaczynają nas rozpoznawać i bardzo się z tego powodu cieszymy i chcemy dalej działać i chcemy żeby było o nas słychać w Częstochowie.

Obecnie zespół „Nie Nam a Bogu” tworzy 7 osób: Joanna Ordon, Aneta Broniszewska, Rafał Makieła, Piotr Wróż, Darek Ślęzak, Rafał Gierka oraz Maciej Kuciński.

PG

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content