Imprezowy weekend w plenerze – będzie muzycznie i filmowo. W trzech lokalizacjach (Raków, Błeszno, plac Biegańskiego) odbędą się pikniki, których organizację przegłosowano w Budżecie Obywatelskim.

Już dzisiaj kolejna odsłona “Kina na leżakach”, tym razem na terenie OSP Błeszno. Przed projekcją filmu „Baby BOOM czyli Kogel Mogel 5” odbędzie się tradycyjny piknik rodzinny. W programie znajdą się między innymi animacje dla dzieci, porady zdrowotne oraz nauka pierwszej pomocy. Bezpłatny seans na świeżym powietrzu rozpocznie się w piątek tuż po zapadnięciu zmroku, czyli około godziny 21.

Z kolei w sobotę (22 czerwca) piknik przeniesie się do dzielnicy Raków. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 17 zostanie wyświetlony film „Miłość jak miód”. Przed projekcją filmu zaplanowano piknik dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji mieszkańców będzie strefa animacji dla najmłodszych, strefa gastronomiczna, strefa chillu, strefa zdrowia, konkursy oraz wiele innych atrakcji. Start od godziny 15. Podczas imprezy będzie można m.in. zmierzyć ciśnienie lub cukier, skorzystać z porad dietetycznych i treningowych oraz wziąć udział w konkursach.

Niedziela to już zabawa w Śródmieściu. Plac Biegańskiego ożywią występy zespołów m.in. ZRANO czy FADOO. Kilka stref będzie wydzielonych: dla najmłodszych, pod gastronomię, chill i zdrowie. Nie zabraknie konkursów. W niedzielę również piknik zacznie się od godz. 15. Wieczór dopełni bezpłatny seans na świeżym powietrzu. W ramach “Kina na leżakach” będzie można obejrzeć film „Alibi.com 2” (projekcja około godz. 21).

Źródło: UM Częstochowa

Skip to content