Koniec roku szkolnego w ZSME na Targowej [+ Zdjęcia]

Fot. Radio Fiat

Inaczej niż zwykle, dzisiaj, 30 kwietnia odbyło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im. Kazimierza Pułaskiego w Częstochowie. Z uwagi na reżim sanitarny, wydarzenie to odbyło się w okrojonej formie. Dyrekcja szkoły skupiła się na zakończeniu Projektu POWER, pilotowanego przez Turon Dystrybucja S.A. i pożegnaniu klasy, która była tym projektem objęta.

To co najważniejsze dzisiaj, to żegnamy absolwentów, którzy byli jednocześnie uczestnikami takiego projektu POWER, organizowanego przez naszego partnera Tauron Dystrybucja S.A.. W związku z tym oprócz takiego pożegnania jak co roku naszych absolwentów, będzie też podsumowanie i podziękowanie zarówno uczniom za udział w tym projekcie, jak i naszemu partnerowi Tauron Dystrybucja S.A. za wspomaganie nas w codziennym działaniu. Tauron jest naszym partnerem jeśli chodzi o strategiczne kierunki edukacyjne, tzn. technik-elektryk i elektryk. Firma nie tylko wspiera nas merytorycznie poprzez przekazywanie wiedzy i delegowanie pracowników do przekazywania tej wiedzy uczniom, ale także poprzez doposażenie naszych pracowni.
– mówi Tomasz Dobosz, dyrektor ZSME w Częstochowie.

Co to za klasa i jak Tauron ocenia współpracę z ZSME?

To wyjątkowa klasa, ponieważ to klasa – można powiedzieć – powerowa, czyli klasa, która uczestniczyła we współpracy z Tauron Dystrybucja S.A. z oddział w Częstochowie w projekcie POWER. To skrót od Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. I ta klasa uczestniczyła w projekcie, który miał na celu dostosowanie programu kształcenia i jakości ram kształcenia zawodowego do potrzeb przyszłego pracodawcy. Klasa bardzo zaangażowana. Widać było, że uczniowie chcą poznać od podstaw pracę naszych pracowników w takich rzeczywistych warunkach, żeby zobaczyć jakie są oczekiwania pracodawcy, żeby zobaczyć jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach w naszej firmie. Współpracę ze Szkoła oceniamy od lat bardzo dobrze. To szkołą która odznacza się wyjątkową otwartością zarówno na zwykłą współpracę jak i na nowe wyzwania, jakim był projekt POWER. Cały czas mamy nadzieję, że ta współpraca będzie się rozwijać z takim samym „powerem”, z taką samą energią jak do tej pory.
– opowiada Agnieszka Hyla-Kaźmierczak, Kierownik Wydziału Personalnego z częstochowskiego oddziału Tauron Dystrybucja S.A..

Jesteśmy bardzo zadowoleni z tej współpracy. Właściwie z efektów, ponieważ dzięki tej współpracy mamy dostęp do nowoczesnej technologii. Młodzież może uczestniczyć w zajęciach w pracowni. Już mamy zaplanowane te zajęcia. Czekamy tylko aż pandemia pozwoli na tą realizację. Wówczas efekty nauczania są dużo, dużo wyższe. Zaangażowanie młodzieży i dostęp do kontaktu z pracownikami doświadczonymi, z dużą wiedzą techniczną jest nieoceniony. Firma Tauron nie tylko merytorycznie nas wspiera ale również finansowo. Już będzie teraz trzecia transza dofinansowania, doposażenia. Został nam zakupiony przez firmę sprzęt, który pozwala nam prowadzić zajęcia praktyczne. Dzięki temu wsparciu ta nauka jest naprawdę na wysokim poziomie.
– dodaje
Beata Wroniecka, Kierownik Szkolenia Praktycznego w ZSME.

Wolelibyśmy to robić właśnie zakończenie takie w większym gronie osób, żeby było nas dużo, żeby byli rodzice i żeby wszyscy. Ale każdy się boi o swoje zdrowie, wiadomo. Ja po prostu przyszłam tutaj z bardzo dobrym nastawieniem, ale jestem bardzo smutna, że już ich nie zobaczę. Że nie zobaczę moich nauczycieli i kolegów w nowym roku i jest mi mega smutno.
– swoimi przemyśleniami na temat ceremonii zakończenia roku szkolnego oraz o przebiegu nauki w klasie o profilu technik elektryk mówi jedyna absolwentka tej klasy, Natalia Tulin

Jak widać, ze współpracy Szkoły z Tauronem zadowoleni są jej wszyscy uczestnicy. Są też duże szanse, że współpraca ta będzie dalej przynosiła dobre owoce.

RG

Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Fot. Radio Fiat
Skip to content