Konkurs dla Szkolnych Kół Caritas na społeczne ekologiczne projekty

Fot. laudatosi.caritas.pl

Caritas ogłasza kolejną edycję konkursu grantowego, w którym Szkolne Koło Caritas może zdobyć 4 000 zł na realizację własnego projektu na rzecz środowiska.

W trosce o środowisko Caritas Laudato si wraz z Caritas diecezjalnymi  realizują w całej Polsce lokalne inicjatywy ekologiczne  w myśl encykliki Papieża Franciszka „Laudato si”. Dają dzięki temu możliwość młodym ludziom na realizację własnych pomysłów oraz wspomaganie środowiska. Marnowanie wody, smog, problemy z segregacją śmieci to tylko część problemów z jakimi zmagamy się na co dzień. Więcej szczegółów konkursu podaje animator diecezjalny projektu Laudato si Joanna Ziaja:

– Caritas ogłasza nabór do konkursu ekologicznego realizowanego w ramach Caritas Laudato si. W konkursie mogą wziąć udział szkolne koła caritas, które będą miały szanse zdobyć 4000zł na realizacje własnych działań ekologicznych w swojej szkole. Aby zdobyć 4000zł szkoła musi napisać swój własny projekt ekologiczny i wysłać do 10 lutego.

Aby wziąć udział w konkursie należy zastanowić się, z jakim ekologicznym wyzwaniem mierzy się lokalna społeczność. Co można zrobić, aby ją wspomóc? Wskazówki daje papież Franciszek w encyklice „Laudato si”. Jak dodaje Marta Cierpiał z częstochowskiej Caritas „chcemy pokazać dzieciom jak mogą dbać o naszą planetę”:

– Założeniem jest wprowadzenie mądrej ekologii w życie. Chcemy pokazać dzieciom w jaki sposób mogą dbać o naszą planetę.

Zgłoszenia przyjmują Szkolne Koła Caritas do 10 lutego. Inicjatywy są w szczególności skierowane do Szkolnych Kół Caritas i Centrum Wolontariatu, ale osoby zainteresowane konkursem, a niezwiązane z Caritas Polska mogą nawiązać kontakt z animatorem diecezjalnym Joanną Ziają, email: jziaja@caritas.org.pl

AS