Konkurs fotograficzny KRUS

Fot. Radio Fiat

Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza do udziału w Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym „Dziecko to skarb – nie powierzam ciężkich prac”. Prace można wysyłać do 4 września.

Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na niebezpieczne czynności, związane z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 roku życia. O tym, kto może wziąć udział w konkursie mówi Krzysztof Sosnowski, zastępca dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie.

– Do tej pory organizowaliśmy konkursy plastyczne, krzyżówki oraz wiele innych. Fotografii jeszcze nie było, dlatego wybór padł właśnie na nie. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, rolników i domowników gospodarstw rolnych z oddziału regionalnego KRUS.

W ramach konkursu należy zrobić zdjęcie i wysłać je w formacie JPG lub PNG, wraz z opisem (imię i nazwisko autora, data), na adres e-mail: kmiecik@krus.gov.pl.

– Zdjęcie ma obrazować wypoczynek, organizację pracy czy też czasu wolnego rolnika z dziećmi. Chodzi o zwrócenie uwagi na prace, których nie może wykonywać dziecko poniżej 16 roku życia. Zalicza się do nich m.in. kierowanie pojazdu rolniczego, wykonywanie prac na wysokościach, przenoszenie dużych ciężarów, prace z chemikaliami czy środkami ochrony roślin.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 września. Jak zapewniają organizatorzy, do wygrania są nagrody pieniężne i rzeczowe.

ABK

Skip to content