Jestem bezpieczny, konkurs/fot. Gmina Mstów

Byłeś świadkiem sytuacji zagrażającej życiu lub bezpieczeństwu innych osób? Chciałeś pomóc, ale nie wiedziałeś jak? Rozpoznawanie zagrożeń i skuteczne reagowanie na wszelkie niebezpieczeństwa to cele III Powiatowego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” – edukacyjnej inicjatywy skierowanej do uczniów szkół podstawowych z klas 4-8. Zgłoszenia trwają do 25 maja.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Mstów oraz Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki. Jak informuje koordynatorka konkursu Justyna Klimczak – w tym roku uczestnicy skonfrontują swoją wiedzę w formie zdalnej. Powodem przeniesienia inicjatywy do internetu jest sytuacja związana z Covid-19:

– Konkurs odbędzie się na platformie Microsoft Teams. Składać się będzie z 3 części. Pierwsza to test zawierający pytania jednokrotnego wyboru. Druga część to pytania wymagające od uczestników dłuższej odpowiedzi. Odnosić się będą do konkretnych umiejętności ratowniczych. W tej części sprawdzana będzie również znajomość znaków drogowych. Trzecia część to natomiast krótkie, losowane pytania, na które uczniowie odpowiadać będą ustnie.

II Powiatowy Konkurs Wiedzy i Umiejętności „Jestem bezpieczny” został objęty honorowym patronatem poseł do Parlamentu Europejskiego Jadwigi Wiśniewskiej. Warto dodać, że inicjatywę wspiera również poseł do Sejmu RP Lidia Burzyńska:

– Bardzo się cieszę, że choć w niewielkim stopniu mogę przyczynić się do organizowania tego konkursu. Ta inicjatywa jest bardzo ważna i potrzebna. Uczestnicy nie tylko zobowiązani są do zgłębiania wiedzy teoretycznej, ale również tego, w jaki sposób wykorzystywać ją w życiu.

Wszelkie informacje dotyczące udziału w konkursie, a także karta zgłoszenia i potrzebne dokumenty znaleźć można na stronie internetowej szkoły oraz Urzędu Gminy w Mstowie.

Rozstrzygnięcie wyników już 8 czerwca. Upominek za udział w konkursie otrzyma każdy uczestnik, choć dla najlepszych przygotowano specjalne wyróżnienia. Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl. objęły wydarzenie patronatem medialnym.

ABK

Jestem bezpieczny, konkurs/fot. Gmina Mstów
Skip to content