Wyniki konkursu na kartkę wielkanocną/Fot. Radio Fiat

Poznaliśmy wyniki konkursu na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Prac było naprawdę wiele, tak samo jak nagród, które otrzymali uczestnicy.

Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 35 w Częstochowie wraz z parafią Świętej Rodziny w Częstochowie. Jego celem było rozpowszechnianie wśród uczniów tradycji wielkanocnych. W niedzielę 11 kwietnia, po Mszy św. w Katedrze poznaliśmy wyniki. Jak mówi ks. Łukasz Sakowski, każdy z uczestników bardzo przyłożył się do pracy, a decyzja o wyborze zwycięzców była naprawdę trudna:

– Prac było bardzo bardzo wiele, ponad 70. Były wykonane w niesamowity sposób. Dzieci włożyły naprawdę dużo wysiłku i trudu, by zrobić taką wielkanocną kartkę. Razem z nauczycielką plastyki Beatą Wiśniewską mieliśmy bardzo trudny wybór, ponieważ wszystkie dzieci były zwycięzcami.

Konkurs był skierowany do uczniów przedszkola, zerówki oraz klas I-III i IV-VIII. Na uczestników czekało wiele naprawdę wyjątkowych nagród. Gry planszowe, hoverboardy, hulajnogi, akcesoria komputerowe – to tylko niektóre z nich. Spośród wszystkich prac trzeba było wybrać jednak te najciekawsze. Zwycięzcami zostali:

Klasa 0
1. miejsce: Weronika Zych
2. miejsce: Aniela Gosławska
3. miejsce: Nikola Dobosz
Wyróżnienie: Filip Łąpierz

Klasy 1-3
1. miejsce: Zosia Kostrzewska
2. miejsce: Karolina Khrushch
3. miejsce: Hanie Stępniak
Wyróżnienie: Marcel Torbus
Wyróżnienie: Wiktoria Zych

Klasy 4-8
1. miejsce: Sonia Gościniak
2. miejsce: Hanna Olaszewska
3. miejsce: Maja Budzyńska
Wyróżnienie: Emilia Chudy
Wyróżnienie: Oliwia Pruszyńska
Wyróżnienie: Zuzanna Ziembica
Wyróżnienie: Daniel Pilarek

Prace wszystkich dzieci zostały docenione. Przy wejściu głównym do Katedry można oglądać kartki przygotowane przez uczniów. Dodatkowo każdy z uczestników otrzymał nagrodę pocieszenia.

Fundatorem nagród było katolickie Radio Fiat.

WB

Skip to content