Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego była w środę 31 maja miejscem finału Ogólnopolskiego Konkursu Odzieżowego „Suknia wieczorowa inspirowana stylem Coco Chanel”. W konkursie skierowanym przede wszystkim do uczniów szkół odzieżowych wzięła udział ponad setka uczestników, z których jury wyłoniło czterdziestkę finalistów. W trakcie dzisiejszego wydarzenia zaprezentowali oni swoje prace.
– Jest to już piąta edycja konkursu – mówi Jan Musiał, jeden z organizatorów. – Wśród uczestników jest dużo zdolnych młodych projektantów. Poziom jest bardzo wysoki. Komisja oceniająca stwierdziła, że ma wielki problem, którą suknię wybrać jako tę najlepszą.
Zainteresowanie konkursem wśród młodzieży było bardzo duże. Finaliści zjechali się z całej Polski. W trakcie konkursu zaprezentowane zostały wszystkie zakwalifikowane suknie. Nie zabrakło również występów artystycznych. Sądząc po zainteresowaniu uczestników, organizatorzy nie będą mieli problemów ze zgłoszeniami w przyszłorocznej edycji konkursu.

ZD

Skip to content