fot. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie

W środę 13 maja premier Mateusz Morawiecki wraz z szefami resortów zdrowia i edukacji przedstawili kolejny etap “odmrażania” gospodarki. Jednym z jego elementów jest uruchomienie od 25 maja konsultacji z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów, którzy przygotowują się do egzaminów.

Częstochowskie szkoły także przygotowują się do udzielania konsultacji swoim uczniom. Jak mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy, Małgorzata Darocha, szkoła ma na to konkretny plan.

– Ze względu na to, że będzie obowiązywał ten sam reżim sanitarny, co w przedszkolach, wyobrażam to sobie w ten sposób, że klasy ósme będą zaproszone na konsultacje na pewien konkretny dzień, ale będzie mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 12 osób.

Agnieszka Blady ze Szkoły Podstawowej nr 30 im. por. Michała Brzeskiego zwraca uwagę na fakt, że konsultacje dla uczniów są jak najbardziej potrzebne.

– Dzisiaj dostaliśmy wytyczne z Urzędu Miasta, z którymi musimy zapoznać nauczycieli i decyzję co do formy konsultacji podejmiemy w najbliższy poniedziałek. Konsultacje muszą się odbyć z tego względu, że ósmoklasiści już niebawem przystąpią do egzaminu i muszą sobie powtórzyć materiał, choć oczywiście będziemy przy tym przestrzegać wszelkich środków ostrożności.

Jak podkreśla dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej SPSK im. Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Janina Grewenda, konsultacje w szkole będą się odbywały zgodnie z zaleceniami rządu i potrzebami uczniów.

– Od 25 maja zaczynamy dyżury i konsultacje dla uczniów klas ósmych i klas maturalnych, z kolei dzieci z roczników 1-3 będą mogły skorzystać z zajęć opiekuńczo-wychowawczych.

Warto dodać, że w poniedziałek 18 maja otwarte zostaną także placówki i instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-edukacyjną. Są to np. schroniska młodzieżowe, ośrodki sportowe czy świetlice środowiskowe. Od 1 czerwca z kolei możliwe będą konsultacje w szkołach z nauczycielami dla pozostałych uczniów ze wszystkich przedmiotów.

MSI

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content