W środę 9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji. Z tej okazji Ośrodek Adopcyjny w Katowicach wraz z oddziałami w Częstochowie, Bielsku – Białej oraz Rybniku, organizuje bezpłatne zajęcia i konsultacje w ramach projektu: “W stronę rodziny – wsparcie usług adopcyjnych” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej – Europejskiego Funduszu Społecznego.

O szczegółach spotkania, które odbędzie się 9 listopada mówi Żaneta Janik, kierownik Śląskiego Ośrodka Adopcyjnego w Częstochowie:

– Mamy skierowaną ofertę do rodzin adopcyjnych, gdzie zapraszamy ich na konsultację, na których udzielamy różnych wskazówek. I jak też dla osób, które są zainteresowane tematem adopcji. W tym dniu od godziny 16:00 do 19:00 we wszystkich oddziałach, tak i w naszym będą dostępni pracownicy, gdzie będziemy mogli udzielić wszelkich informacji.

Adopcja to propozycja dla par, które nie mogą mieć własnych dzieci. To również szansa na normalny dom dla dzieci, które np. zostały porzucone przez własne rodziny. Czy obecnie dużo rodzin adoptuje dzieci wyjaśnia Żaneta Janik:

– Mamy na bieżąco rodziny, które są zainteresowane tematem adopcji. Więc jakby cały czas, oprócz tych wyjątkowych dni, które organizujemy. To też na bieżąco obsługujemy nasze rodziny udzielamy wszelkich informacji, jeśli chodzi o tematykę adopcyjną.

Konsultacje i zajęcia będą prowadzone w godzinach od 16:00 do 19:00 w Śląskim Ośrodku Adopcyjnym w Katowicach w Oddziale ds. Adopcji i wspierania rodziny w Częstochowie przy ul. Jana III Sobieskiego 17B.

Skip to content