Już drugi dzień z rzędu funkcjonariusze drogówki w Częstochowie aktywnie i dość nietypowo pilnują bezpieczeństwa na drogach. Tym razem z okazji trwających ferii, wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzano kontrole autobusów i autokarów wiozących dzieci i młodzież na zimowiska.

Akcja miała miejsce przy ulicy Jaskrowskiej.

– Podczas kontroli sprawdzamy stan trzeźwości kierowcy, bardzo szczegółowo zwracamy uwagę na stan techniczny pojazdu, czyli układ kierowniczy, hamulcowy, ogumienie, oświetlenie oraz czy nie ma żadnych wycieków płynów  mówiła oficer prasowy Sabina Chyra-Giereś.

Kierowcy nie narzekają na stracone kilkanaście minut. Wręcz przeciwnie  uważają, że tego typu akcje są konieczne, tym bardziej, że chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych.

– Takich kontroli mam bardzo dużo – opowiadał jeden z nich. – Przed wyjazdem pojazd zawsze jest sprawdzany, poza tym podczas trasy również często natrafiam na podobne kontrole.

Bo bezpieczeństwo podróżujących jest najważniejsze. Jak mówią wychowawcy młodzieży jadącej na ferie, akcje takie jak dzisiejsza po prostu ich uspokajają.

– Potwierdziło się, że samochód jest sprawny, teraz jestem pewna, że samochód jest dobry, kierowca także, więc firma się sprawdziła.

Akcję umilała dzieciom policyjna maskotka pieska, która rozdawała najmłodszym drobne słodkości.

AK / BNO

Skip to content