W Centralnej Szkole Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie zdiagnozowano w niedzielę 19 kwietnia przypadek zakażenia koronawirusem.

Zarażonym okazał się być jeden z podchorążych, który przybył do Częstochowy ze szkoły w Warszawie w ramach relokacji osób zdrowych po wykryciu tam koronawirusa. Jak zapewnia rzecznik instytucji, bryg. Dariusz Andryszkiewicz, zarażony został poddany izolacji, a sytuacja jest opanowana.

– Osoba, u której badanie na obecność koronawirusa wykazało wynik dodatni, przebywa w pokoju jednoosobowym w wydzielonym budynku na terenie CSPSP w Częstochowie i jest całkowicie odizolowana od pozostałych osób, które znajdują się na terenie szkoły.

Rzecznik dodaje, że w związku z wykryciem zarażenia zapewniono odpowiednie środki bezpieczeństwa, a wszyscy studenci zostali poddani testom na obecność wirusa.

– Wczoraj, tj. 19 kwietnia ponownie pobrano próbki od wszystkich 37 studentów ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, których wyniki badań poznamy niebawem. Na chwilę obecną wszyscy kadeci, łącznie z osobą zakażoną, czują się dobrze. Środki bezpieczeństwa, które podjęliśmy na terenie jednostki, spełniają najwyższe standardy, dzięki czemu zapewniamy bezpieczeństwo zarówno pracownikom, jak i studentom.

Wszyscy podchorążowie oraz pracownicy szkoły mają zapewniony całodobowy dostęp do lekarza oraz psychologa szkolnego. Dodatkowo pracownikom codziennie jest mierzona temperatura, co, w razie dalszych zakażeń, pozwoli na szybsze wykrycie kolejnych przypadków.

MSI

Fot.: Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content