Koronawirus w liczbach. Dane z 19 kwietnia

źródło grafiki: Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane (19 kwietnia godz. 17.00) dotyczące koronawirusa w Polsce: 205 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia  z województw:
mazowieckiego (56),
wielkopolskiego (42),
dolnośląskiego (30),
śląskiego (26),
łódzkiego (20),
małopolskiego (8),
zachodniopomorskiego (7),
świętokrzyskiego (7),
podkarpackiego (4),
podlaskiego (3),
pomorskiego (1),
opolskiego (1).

Nie żyje kolejne 10 osób zakażonych koronawirusem. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia wszyscy mieli choroby współistniejące. Do 19 kwietnia liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wyniosła 9287 osób, zmarło 360 osób.

26 kolejnych przypadków zakażenia w województwie śląskim to niestety czwarty wskaźnik na liście województw, w których odnotowano nowe zakażenia. 
Groźnego wirusa wykryły badania laboratoryjne próbek pobranych od: 3. mieszkańców Chorzowa (kobieta w średnim wieku i 2 mężczyzn w średnim wieku), 2. mieszkańców Żywca (kobieta i mężczyzna w sile wieku), mieszkanki w średnim wieku z powiatu żywieckiego, 12. mieszkańców powiatu lublinieckiego (najmłodszy 8, najstarszy 61), mieszkanki Mikołowa w średnim wieku, 3. mieszkańców Częstochowy (2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku oraz nastolatka), 2. mieszkańców Sosnowca (kobieta i mężczyzna w sile wieku) oraz mężczyzna w średnim wieku z powiatu kłobuckiego. W szpitalu zakaźnym w Raciborzu hospitalizowany jest starszy mieszkaniec Żywca.
Dwie kolejne osoby wygrały walkę z koronawirusem: 64-letni mieszkaniec powiatu zawierciańskiego był przez ostatnie ponad dwa tygodnie hospitalizowany w szpitalu zakaźnym w Tychach – wdrożone leczenie przyniosło efekt. Ujemne wynikły przyniosły także badania próbek pobranych od 52-letniej mieszkanki Cieszyna, która dochodziła do zdrowia w swoim domu pod ścisłym nadzorem sanepidu i lekarza zakaźnika.

info: Ministerstwo Zdrowia/Śląski Urząd Wojewódzki

Skip to content