Korzystanie z Parku Wodnego w Częstochowie coraz droższe

Nowy rok to również nowe niespodzianki – niekoniecznie miłe. Ceny w Parku Wodnym Częstochowa zostały podniesione. Najwyższa podwyżka dotyczy cen karnetów miesięcznych, które wzrosły o 100%.

Jednak nie tylko karnety, a wszystkie, też pojedyncze, wejściówki poszły „w górę”. –Tego można było się spodziewać… – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Częstochowy:

Nowy cennik został zaproponowany przez MOSiR w Częstochowie i jest związany z drastycznym wzrostem kosztów w tym m.in. energii elektrycznej. Taryfa dla jednostek miejskich wzrosła o blisko 90%. Dodatkową komplikacją jest fakt, że do trzech przetargów organizowanych przez miasto nie zgłosił się żaden wykonawca i miasto korzysta z dostawcy rezerwowego. Drożeją również inne koszty parku wodnego. np. koszty gazu co w efekcie zmusiło park wodny do zmiany sposobu ogrzewania obiektu – podłączenie do sieci miejskiej.

Częstochowa staje się bardzo drogim miastem. Abonament parkingowy dla przyjezdnych 400 zł, karnet do Parku Wodnego 400 zł. W innych miastach m.in. we Wrocławiu, Krakowie czy Tarnowskich Górach ceny są niższe – dla porównania ceny miesięcznych karnetów wstępu, który uprawnia do korzystania z całego obiektu i wszystkich atrakcji wahają się od 249 zł do 275 zł. Skąd wzięła się tak wysoka cena w Częstochowie? Odpowiada Tomasz Łuszcz – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie:

Może wzbudzać dyskusję zmiana cen karnetów, ale muszę przyznać, że cena, która obowiązywała poprzednio była super promocyjna. Okazało się, że nabywcami tego karnetu są osoby nie tylko korzystające z części basenowej, ale przede wszystkim z saunarium. Musieliśmy zareagować stąd stworzyliśmy dwa karnety: jeden, który pozwala korzystać z części basenowej, który kosztuje 300 zł i drugi, który umożliwia korzystanie z części basenowej i saunarium. Nadal mimo tego wzrostu ceny pobyt dwugodzinny w części basenowej czy w saunarium jest bardzo korzystny. Jeżeli osoba posiadająca karnet o wartości 400 zł i przychodziłaby codziennie przez 30 dni to dwugodzinny pobyt kosztuje ją 13 zł i 33 gr – w sytuacji, gdzie najtańszy bilet aktualnie kosztuje 23 zł. To wciąż cena bardzo atrakcyjna, a jeszcze bardziej atrakcyjna jest kiedy korzysta się z saunarium, gdzie najtańszy bilet kosztuje 53zł.

Jeżeli zamierzacie spędzać ferie w Częstochowie trzeba będzie nastawić się na podwyższone ceny atrakcji, które zapewnia nam miasto. Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 MOSiR podniósł, także o ponad 20% ceny biletów wstępu na sztuczne lodowisko przy ul. Boya-Żeleńskiego. Planując wyjście na łyżwy też trzeba będzie się pospieszyć – będzie czynne do 26 lutego.

Skip to content