„Koziołek Matołek” w bibliotece

Koziolek Matolek w bibliotece 8

Artystyczny Koziołek Matołek zawitał dzisiaj (22 grudnia) do Filii nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie, gdzie mali plastycy mogli własnoręcznie wykonać postać stworzoną przez Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza.

– Gościmy dzisiaj dzieci, które przyszły z okazji 120 rocznicy urodzin Mariana Walentynowicza – autora rysunków do utworu „Przygody Koziołka Matołka”. Wszyscy wychowaliśmy się na tej książce i bardzo dobrze znamy tę postać. W związku z tym postanowiliśmy uczcić tę okrągłą rocznicę – wyznała Grażyna Włodarczyk, kierownik filii bibliotecznej.

Prowadzącą warsztaty artystyczne dla dzieci była Adrianna Zawadzka, która opowiedziała o wykonywanych przez najmłodszych pracach:

– Dziecina dzisiejszych warsztatach wykonują Koziołka Matołka wraz z miseczką, do której będą mogły włożyć swoje rzeczy. Ćwiczenia są dla nich bardzo ciekawe, ponieważ wykonują wszystko z gliny, co jest dla nich dużym urozmaiceniem. Większość dzieci robi to po raz pierwszy. Glina przysporzyła im wiele radości. Mają brudne rączki, ale są bardzo zadowolone. Mali artyści mają swoje kreatywne pomysły, każdy koziołek jest inny.

Filia nr 7 Biblioteki Publicznej w Częstochowie znajduje się przy ul. Al. Pokoju 16.

PI

Skip to content