Ks. P. Zaborski do Akcji Katolickiej: Bez Jezusa nie ma zbawienia

Instytut Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej spotkał się w siedzibie Radia Fiat w sobotę, 20 października, na radzie statutowej.

Spotkanie rozpoczęło się od Mszy św., której w kaplicy Radia Fiat przewodniczył dyrektor rozgłośni, ks. Piotr Zaborski. W homilii podkreślił, że działania Akcji Katolickiej są ważne, ale pierwsze miejsce trzeba bezwzględnie oddać Jezusowi. – Głową jest Chrystus, a Kościół jest Jego Ciałem. Kiedy stajemy teraz przy ołtarzu Chrystusa, najważniejszym jest fakt, że On tu jest. Jesteśmy zbawieni w imieniu JEZUS. Bez Jezusa nie ma zbawienia. Jeżeli nie będzie Jezusa, to wszystko nie ma sensu, dlatego sobie i Wam życzę Jezusa. On wie najlepiej, co trzeba robić i jak działać.

Jak powiedział prezes Instytutu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej, dr Artur Dąbrowski, osoby należące do Stowarzyszenia uczestniczą w cyklicznych spotkaniach formacyjnych. Rada statutowa, która odbyła się 20 października, miała również ważne znaczenie dla organizacji struktur Akcji Katolickiej. – Jest to rada Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej, którą trzeba przeprowadzić zgodnie ze statutem stowarzyszenia. Dzisiejsze spotkanie ma też charakter wyborczo-sprawozdawczy. Musimy powołać nowe osoby do pracy w zarządzie diecezjalnym.

Dr Artur Dąbrowski wygłosił również wykład formacyjny na temat tożsamości laikatu i sposobów oddziaływania na kulturę osób należących do Akcji Katolickiej.

Akcja Katolicka zrzesza osoby świeckie. Celem jest pogłębienie formacji chrześcijańskiej jej członków oraz współpraca świeckich z hierarchią w realizowaniu misji Kościoła.

Maciej Orman