Kup świecę i pomóż

Fot. caritas.czest.pl

Świece z logo Caritas już od wielu lat towarzyszą na naszych stołach podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Nie ma w tym nic dziwnego – poza wprowadzanym nastrojem świąt, świece te przyczyniają się do pomocy najbardziej potrzebującym osobom.

To m.in. dzięki pieniądzom z ich sprzedaży Caritas Archidiecezji Częstochowskiej co roku pomaga ludziom bezdomnym oraz chorym dzieciom. Także w tym roku częstochowska Caritas w Wielkim Poście oferuje zakup paschalików oraz świec wielkanocnych.

– W tym roku dochód ze sprzedaży świec paschalnych zostanie przeznaczony na działalność statutową naszej organizacji, czyli na działania związane z pomocą seniorom, dzieciom, młodzieży, osobom w kryzysie bezdomności, samotnym matkom oraz wielu innym osobom, które zgłaszają się do częstochowskiej Caritas. Chodzi tu o pomoc żywnościową lub materialną. Świece można kupić w Centrum Wolontariatu Caritas przy ul. Staszica, bądź też w każdej parafii na terenie archidiecezji częstochowskiej – mówiła Marta Cierpiał z Caritas Częstochowa.

Świece będzie można zakupić przez cały okres Wielkiego Postu, aż do Świąt Wielkiej Nocy. Caritas Archidiecezji Częstochowskiej oferuje także świece dla Szkolnych Kół.

– Na stronie naszej Caritas została zamieszczona oferta skierowana do młodzieży i opiekunów Szkolnych Kół Caritas, którzy chcieliby wesprzeć osoby z najbliższego otoczenia w szkole i nie tylko. Sprzedaż takich świec umożliwi tym kołom zdobycie funduszy na cele dobroczynne – dodała Marta Cierpiał.

W przypadku świec paschalnych w tegorocznej ofercie Caritas Częstochowa oferuje paschaliki klasyczne, w kształcie wielkanocnego jajka lub baranka.

BNO