Przyjdź, obejrzyj, kup lub wymień – każdy, kto posiada nieużywane już egzemplarze książek może przekazać je komuś innemu. Taka możliwość będzie już 26 czerwca w częstochowskim Klubie Politechnik.

„Książkowanie w Częstochowie”, czyli giełda starych i nowych książek, to wydarzenie skierowane do wszystkich zainteresowanych czytelnictwem. O szczegółach tej inicjatywy mówi Zbigniew Biernacki, jeden z organizatorów wydarzenia:

– Wspólnie ze Zbyszkiem Miszczykiem, kierownikiem Akademickiego Centrum Kultury, doszliśmy do wniosku, że warto zorganizować takie wydarzenie. Po raz pierwszy odbyło się w sierpniu zeszłego roku. Stwierdziliśmy jednak, że taka inicjatywa powinna pojawiać się raz na kwartał. Takie wydarzenie to przede wszystkim wielki pożytek dla samej książki, którą zamiast wyrzucić – można wymienić na inną.

To inicjatywa, w której każdy może wziąć udział bezpłatnie, a zainteresowanie z edycji na edycję jest coraz większe. Wydarzenie o nazwie „Książkowanie w Częstochowie” odbędzie się 26 czerwca w godz. 10.00-14.00.

KKO

Skip to content