Kupiłem samochód! Wygrałeś? Nie, przestałem grać – Dzień Gracza Lotto z przymrużenieniem oka

25 stycznia obchodzimy… Dzień Gracza LOTTO, który ustanowiono podobno po to, by dobra energia i uśmiech szczęścia dotarły wszędzie. Jednak trzeba pamiętać, aby nie dać się zbytnio pochłonąć żyłce hazardu.

Czy w Częstochowie się gra? Z pewnością! W ostatnim czasie padła nawet tak zwana „szóstka”, jednak w historii naszego miasta „lottowygrane” miewały miejsce już znacznie wcześniej:

Początek nowego roku sprzyja graczom LOTTO. We wtorek, 10 stycznia odnotowano już trzecią styczniową „szóstkę” w Lotto. Główna wygrana, w wysokości 2 000 000 zł, padła w punkcie LOTTO przy ul. Jagiellońskiej 30 w Częstochowie. Gracz samodzielnie wytypował sześć liczb na swoim kuponie, a szczęście 10 stycznia 2023 roku przyniosły mu: 3, 10, 11, 30, 40, 48. Częstochowa tym samym zyskała 13. Lottomilionera, a Polska – 1491. Co ciekawe, pierwsza „szóstka” w tym śląskim mieście została odnotowana 15 listopada 1997 roku i wyniosła wówczas 1 426 675,10 zł. Najwyższa główna wygrana w Lotto w częstochowskiej kolekturze, czyli 7 652 865,00 zł, została trafiona 12 stycznia 2017 roku – czytamy na stronie Lotto.

Gra w lotto to nie tylko niewinne zaznaczanie numerków i łut szczęścia, który może nam dopisze, a może nie. To również duże niebezpieczeństwo uzależnienia od hazardu, o czym mówi psychoterapeutka Beata Gizler:

Są bardzo duże niebezpieczeństwa z korzystania gier hazardowych. Zazwyczaj zaczynamy od skreślenia kilku cyferek w Lotto, i kiedy wygrywamy małą kwotę to automatycznie zaczynamy coraz częściej grać – zaczynamy wydawać coraz większe kwoty. Potem zastanawiamy się nad tym, że możemy pograć w naszym telefonie, w Internecie i idziemy w kierunku uzależnienia. Uzależnienie od hazardu to dokładnie to samo uzależnienie, co alkoholizm, uzależnienie od leków. Dodatkowo nałóg może się potęgować, jeżeli mamy złe relacje – wtedy radość z wygranej daje nam dokładnie to samo co spotkanie z przyjaciółmi.

Święto wszystkich graczy LOTTO powstało z inicjatywy Totalizatora Sportowego, na pamiątkę utworzenia firmy. Dzień jest nawiązaniem do daty 25 stycznia 1956 r., kiedy to spółka rozpoczęła swoją działalność, powołana zarządzeniem przewodniczącego Głównego Komitetu Kultury Fizycznej. Dochód miał być przeznaczany na budownictwo i kapitalne remonty obiektów sportowych w Polsce. Dziś z każdej złotówki przeznaczonej na gry liczbowe LOTTO 19 groszy trafia na polski sport i kulturę.

Skip to content