Kurs języka migowego online już dostępny

Uniwersytet im. Jana Długosza w Częstochowie przygotował bezpłatny kurs języka migowego, który można zrealizować online poprzez platformę Navoica.pl. Kurs adresowany jest do wszystkich osób chcących poznać podstawy polskiego języka migowego.

Jest to już III edycja kursu, który dzięki swojej elastycznej formule cieszy się bardzo dużą popularnością. Koordynatorka kursu, dr Anna Irasiak z Katedry Pedagogiki UJD opowiedziała o kulisach tegorocznej edycji:

Kurs został uruchomiony 19 listopada, jest to już III edycja. Przed nami jeszcze sporo czasu na jego realizację. Treści są te same, które były we wcześniejszych edycjach, w związku z czym nawet jeśli ktoś już brał udział ale kursu nie skończył, to może się zapisać na tą edycję kursu. Przed pierwszym wejściem na platformę Navoica trzeba założyć konto, ale jest to standardowa procedura, tak jak na większości portali. Wystarczy tylko wejść, kliknąć „Zapisz się na kurs”, wejść na kurs i swobodnie z niego korzystać.

Kurs został skonstruowany tak, aby można było zrealizować go w dogodnym dla siebie czasie, przez co łatwo dostosować go do swojego planu dnia:

Przewidziany czas na realizację kursu to około 10 tygodni. Jest to kurs, z którego można korzystać swobodnie, czyli realizować materiały we własnym tempie. Można realizować więcej niż 1 moduł tygodniowo. Nie ma tutaj cenzury czasowej, przez co można pracować w dowolnej porze dnia, dowolnym tempie i można sobie też zrobić dłuższą przerwę w realizacji. Ważne by zrealizować całość do połowy lutego. Po uzyskaniu co najmniej 30% realizacji materiału można uzyskać również zaświadczenie o uczestnictwie w kursie, które generuje się automatycznie z platformy Navoica.pl.

Certyfikat będzie zawierał imię i nazwisko uczestnika, nazwę kursu oraz akredytację prorektora UJD prof. Zygmunta Bąka i pilotującej kurs dr Anny Irasiak. Zapisy na kurs będą otwarte do 7 stycznia, natomiast sam kurs zakończy się 11 lutego przyszłego roku.

Skip to content