Kwesta na cmentarzach z okazji 1 listopada

Już za kilka dni przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. W związku z tym na dwóch częstochowskich cmentarzach trwać będzie specjalna kwesta. Zebrane środki przeznaczone zostaną na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.

Tegoroczna kwesta będzie już 24. z kolei. Przez wiele lat do udziału w inicjatywie zgłaszali się zarówno dorośli – w tym znani częstochowianie, artyści oraz nauczyciele – jak i młodzież ze szkół średnich. W tym roku za organizację kwesty odpowiedzialny jest m.in. radny Paweł Ruksza:

– Jeżeli nie zbierzemy środków finansowych, za które odrestaurujemy nagrobki to nie przetrwają one próby czasu. Pragniemy uchować to, co jest piękne i tworzy nasze dziedzictwo. Chcemy dbać o przeszłość dla następnych pokoleń.

Z powodu sytuacji epidemicznej ubiegłoroczna kwesta nie odbyła się, dlatego teraz środki zebrane zostaną 31 października oraz 1 listopada. Akcja przeprowadzona będzie na cmentarzach: Kule i św. Rocha:

– Grupa społeczników stoi godzinę pod bramą wybranego cmentarza i prosi o datki. Są jeszcze godziny nieobstawione przy niektórych bramach. Każdy, kto czuje chęć pomocy jest więc bardzo mile widziany.

Chętni do aktywnego udziału w kweście mogą wysłać swoje zgłoszenie m.in. poprzez adres e-mail: pawelruksza@gmail.com.

ABK

Skip to content