Telefon komórkowy przejmuje coraz więcej funkcji innych urządzeń, co sprawia, że ciężko się z nim rozstać nawet w samochodzie. Jednak oderwanie wzroku od drogi, choćby na sekundę powoduje u kierowcy opóźnienie reakcji na występujące zagrożenie. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Właśnie dlatego policja wspólnie z partnerami prowadzi ogólnopolską akcję „Łapki” na kierownicę.

Jej celem jest uświadomienie jakie zagrożenia niesie za sobą używanie telefonu komórkowego, trzymanego w ręku w czasie prowadzenia pojazdu. Przedsięwzięcie zorganizowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy Yanosika i firmy Screen Network.

W ramach prowadzonych działań, począwszy od 22 marca, na telebimach w całej Polsce emitowane są spoty, w których organizatorzy akcji przypominają o odłożeniu telefonu w czasie jazdy. Do udziału w kampanii wybrano ekrany, które znajdują się przy skrzyżowaniach i najbardziej ruchliwych drogach. Emisja potrwa do końca marca.

Ponadto, w aplikacji Yanosik, z której miesięcznie korzysta ponad 1,5 mln kierowców, użytkownicy otrzymują komunikat o negatywnych skutkach jednoczesnego prowadzenia auta i rozmowy przez telefon.

Komunikaty i informacje dotyczące działań publikowane są także na stronach internetowych jednostek Policji i w policyjnych mediach społecznościowych. Miejmy nadzieję, że akcja skłoni do refleksji kierowców, którzy łamią przepisy dotyczące rozmowy przez telefon komórkowy w czasie prowadzenia pojazdu.

KMP Częstochowa

Fot.: KMP Częstochowa

Skip to content