Od dzisiaj można wejść do lasu i parku. Otwarcie terenów zielonych to jedna z pierwszych decyzji rządu w ramach znoszenia ograniczeń dotyczących przemieszczania się.

Minister Środowiska Michał Woś powiedział, że zamknięcie lasów i innych terenów zielonych rekomendowali epidemiolodzy.

– Ja od początku nie byłem za wprowadzeniem zakazu zamykania lasów, jednak epidemiolodzy wskazywali jednoznacznie, że dobra pogoda i duże nagromadzenie osób, które uciekły z centrów miast, przyczyniły się do transmisji wirusa na przedmieścia – stąd wzięła się konieczność wprowadzenia takiego działania w życie.

Mimo zdjęcia zakazu wstępu na tereny zielone, wciąż zamknięta będzie infrastruktura towarzysząca, na przykład parkingi, siłownie zewnętrzne i place biwakowe.

Tereny zielone zostały zamknięte 3 kwietnia, bo wielu mieszkańców miast nie stosowało się do apeli o pozostanie w domach i samoizolację i organizowało pikniki i wycieczki.

Źródło: IAR

Fot.: Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content