kajdanki

Pięciu częstochowskich lekarzy usłyszało zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych i fałszowania dokumentacji medycznej. Prokuratorskie oskarżenie ciąży także na 11 osobach, które starały się o rentę lub uchylenie od służby wojskowej.

Głównemu oskarżonemu Mirosławowi R. postawiono 68 zarzutów korupcyjnych. W latach 1996-2008, w zamian za wystawienie sfałszowanej dokumentacji lekarskiej, przyjął łapówki w kwocie od 500 do 60 tys. zł. Śledczy ustalili że z tego procederu lekarz uczynił sobie stałe źródło dochodu.

Cennym dowodem w sprawie jest skorowidz, w którym Mirosław R. notował dane osób korzystających z fałszywych dokumentów.

Oskarżonym grozi od roku do 10 lat więzienia. Trzech lekarzy przyznało się do zarzucanych im przestępstw i złożyło wyjaśnienia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content