Lepiej późno niż później – Rower Miejski od 1 lipca

Mieszkańcy Częstochowy doczekali się uruchomienia systemu Roweru Miejskiego. W środę 30 czerwca poinformowano, że system zostanie włączony o północy z 30 czerwca na 1 lipca.

Wprawdzie sezon rowerowy zaczął się kilka miesięcy temu, ale Częstochowa uruchamia program dopiero teraz. Jakub Giza z firmy Nextbike, dostarczającej miastu rowery i system informatyczny do ich obsługi, bardzo zachwala korzystanie z roweru jako środka transportu:

Bardzo się cieszymy, że […] możemy wspólnie z miastem Częstochowa wspierać i uzupełniać komunikację miejską w zdrowy i ekologiczny sposób. Jet to szczególnie ważne w czasach pandemii, kiedy jednak rower jako indywidualny środek transportu idealnie wpisuje siew nasze podróże.

Zdaniem Łukasza Kota z Centrum Usług Komunalnych, winna późnego uruchomienia systemu jest… pandemia:

Niektóre miasta w ogóle w tym roku nie uruchomiły systemu. Pandemia powodowała ogromny problem z częściami na rynku i niektórzy dostawcy mają sześciomiesięczny okres dostawy części. Musieliśmy sobie zagwarantować stałość dostaw.

W obliczu rozkopanego miasta i kolejnych robót, których początek planowany jest na lipiec, przesiadka na rower może się okazać komunikacyjną koniecznością. Miasto dzielnie walczy z problemami, które samo generuje. W związku ze zbliżającym się paraliżem komunikacyjnym Częstochowy, rower może okazać się jedyną sprawną alternatywą dla komunikacji miejskiej.

RG

Skip to content