Temat parkowania samochodów w naszym mieście był już nie raz poruszany na antenie Radia Fiat. Strefa płatnego parkowania, dzikie parkingi, brak miejsc parkingowych w niektórych częściach naszego miasta, te kwestie bezpośrednio dotyczą wielu mieszkańców Częstochowy, ale i przyjezdnych. Chce je w jakiś sposób usprawnić Miejski Zarząd Dróg i Transportu, dlatego ogłoszony został program „Lepsze parkowanie”. Jakie są jego założenia wyjaśnia rzecznik MZDiT Maciej Hasik:
– Chcemy zainicjować akcję “Lepsze parkowanie” i zaapelować o to, by podzielili się swoimi opiniami na temat jak wygląda parkowanie w Częstochowie, co się w nim nie podoba. Jesteśmy po to, żeby rozwiązywać problemy. Jeśli coś się nie podoba, jeśli są jakieś braki w infrastrukturze, jeżeli możemy wskazać miejsca gdzie nagminnie to parkowanie wykonywane jest w sposób niedozwolony, wszystkie te kwestie powinniśmy przeanalizować i zgłosić do Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu. Przede wszystkim chodzi nam o rejon Centrum, Śródmieścia i Strefy Płatnego Parkowania.
Na nasze opinie czeka MZDiT, wystarczy je przesłać mailem na adres wp@mzd.czest.pl. Pamiętajmy, że w dużej mierze to od nas zależy, czy łatwiej nam będzie parkować w Częstochowie.

ZD

Skip to content