W siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie, 9 czerwca, odbyły się Targi Pracy. Na targi organizatorzy zapraszali osoby bezrobotne, poszukujące pracy, obywateli Ukrainy, młodzież oraz wszystkich planujących zmianę miejsca pracy.

Więcej o targach mówi Piotr Urbaniak, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Częstochowie:

– Dzisiejszy dzień jest szczególny, to są już XIII organizowane przez Urząd Pracy Częstochowskie Targi Pracy, tym razem letnie, plenerowe. Targi pracy są jednym z filarów działalności UP, pośrednictwo pracy oprócz doradztwa zawodowego i szkoleń jest jednym z trzech podstawowych zadań jaki ma UP w swoim zakresie. Ja bardzo sobie cenię taką formułę dlatego, że tutaj bezrobotny, osoba poszukująca pracę może w bezpośrednim kontakcie spotkać się z pracodawcą, może z nim porozmawiać, jakie warunki są oferowane, jaka płaca i na jakich zasadach może podjąć pracę. Ale również pracodawcy, przedsiębiorcy mogą spotkać się z osobami, które poszukują pracy, zobaczyć jakie są ich oczekiwania i jakie ewentualnie mogą im dać możliwości rozwoju zawodowego.

Na targach dla poszukujących pacy znajdowało się około 40 stoisk wystawionych przez różne firmy prezentujące swoje oferty:

– Bardzo tak obrazowo rzecz biorąc mamy nowych graczy na rynku, którzy chcą pozyskać tych pracowników, ale mamy również stałych partnerów, z którymi współpracujemy i goszczą u nas od lat. Ci starzy partnerzy to są najczęściej duże firmy, które prowadzą ciągłą rekrutację do swoich firm i one mają ustabilizowany system pozyskiwania pracowników jak i ustabilizowany zasady pracy w tych firmach.

Zapytaliśmy przedsiębiorców, jakie najczęściej pytania padały od potencjalnych nowych pracowników:

– Czym jest praca na jedną zmianę.
– Najczęściej pytają nas osoby jakie mamy stanowiska, czy jest to praca dorywcza, czy jest to praca stała, czy trzeba mieć doświadczenie, czy można się czegoś nauczyć.
– Pytają o czas pracy, o miejsce wykonania i ogólnie chcą uzyskać jak najwięcej informacji.

Targi zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Częstochowie we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy – Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Częstochowie, Agencją Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. oraz Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

KKO

Galeria: Letnie Targi Pracy w PUP Częstochowa/ fot. Radio Fiat

Skip to content