W niedzielę 8 maja na scenie dużej częstochowskiego Teatru odbędzie się premiera projektu słowno-muzycznego pt. „LISTY NIOSĄCE MIŁOŚĆ”. Scenariusz powstał na bazie listów i wierszy Haliny Poświatowskiej.

Więcej o projekcie mówi aktorka i reżyser Agnieszka Łopacka:

Będzie to spektakl, którego scenariusz stworzyłam sama opierając go na listach Haliny Poświatowskiej oraz jej wierszach, które komentują list, bądź są do niego na kontrze, jeśli chodzi o znaczenie. Chciałabym pokazać w tym spektaklu Halinę Poświatowską nie jako pomnik, nie jako panią z podręcznika, czy panią z pomnika. Ale jako żywą kobietę, która czuła, która bała się, przeżywała nadzieję, miłość, która potrafiła się złościć, potrafiła marzyć i która miała w sobie ogromny głód życia, głód emocji i w której było bardzo dużo miłości. Właśnie poezja Haliny Poświatowskiej słynie z tego, że przeplatają tam wątki miłości i śmierci. W tym spektaklu skupiłam się głównie na temacie miłości, dlatego że chciałabym uczcić rocznicę urodzin Haliny Poświatowskiej.

Spektakl odbędzie się o godzinie 16.00. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronach Teatru im. Adama Mickiewicza.

KKO

Skip to content