Live MPK to interaktywna platforma, która jest narzędziem usprawniającym planowanie podróży komunikacją miejską po Częstochowie. Kilka miesięcy temu platforma w formie strony internetowej została oddana pasażerom częstochowskiej komunikacji miejskiej do użytku.

Strona jest rozszerzeniem aplikacji mobilnej, ponieważ może być użytkowania nie tylko na urządzeniach przenośnych. W ostatnich dniach, za sprawą sugestii pasażerów, strona doczekała się zmian.

– Od teraz łatwiej i szybciej można uzyskać informacje o utrudnieniach na danej linii. Interfejs strony jest także bardziej intuicyjny. Nie tylko pasażerowie, ale także kierowcy osobówek poruszający się po mieście mają możliwość wglądu w to, co powoduje ewentualne utrudnienia na drogach – mówi rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie, Maciej Hasik.

Zmiany wprowadzone w platformie umożliwiają także szybsze przekazywanie pasażerom informacji o utrudnieniach na danych liniach autobusowych. Wszystko za sprawą połączenia strony z biurem dyspozytorni:

– Dostęp do koordynowania komunikatami w czasie rzeczywistym będą mieli dyspozytorzy ruchu, którzy na bieżąco mają styczność z organizacją komunikacji miejskiej oraz mają wpływ na jej działanie. Reagują oni m.in. na sytuacje krytyczne, przez co mogą dzielić się takimi informacjami z pasażerami za pośrednictwem programu – dodaje Maciej Hasik.

Aplikacja Live MPK pozwala pasażerowi sprawdzać przez internet najbliższe odjazdy każdej linii autobusowej obsługującej dany przystanek wraz z informacją o aktualnym opóźnieniu, pełny rozkład jazdy, umożliwia śledzenie pozycji GPS poszczególnych autobusów, a także uzyskanie informacji, o której godzinie autobus dojedzie na dany przystanek.

BNO

Skip to content