miasto/Foto. Radio Fiat

III fala koronawirusa przybiera na sile. W województwie śląskim wskaźnik zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców osiągnął próg, przy jakim na początku lutego wprowadzono restrykcje na Warmii i Mazurach. Z tego powodu istnieje realna możliwość zamknięcia województwa jeszcze przed końcem marca.

Województwo śląskie – wraz z sześcioma innymi – stoi przed groźbą lockdownu. Jak podaje Ministerstwo Zdrowia tylko w sam wtorek, 16 marca, potwierdzonych zarażeń koronawirusem było ponad 1700. Był to drugi najwyższy przyrost w całej Polsce, zaraz za woj. mazowieckim.

Jak zaznacza wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, niezależnie od decyzji Ministra Zdrowia szpitale zostały już zaopatrzone w dodatkowe tzw. „łóżka covidowe”.

Nawet jeśli lockdown nie zostanie ogłoszony, nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Dodatkowo zaleca się utrzymanie dystansu co najmniej półtora metra.

Decyzja o rozszerzeniu lockdownu na inne województwa, w tym śląskie, zostanie ogłoszona 18 marca podczas konferencji Ministra Zdrowia.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content