Fot. Radio Fiat

Przeważnie trzymasz w niej napoje i produkty spożywcze, dzięki czemu dłużej zachowują świeżość. W tym przypadku jej przeznaczenie zostało jednak zmienione. Biblioteka Gminna w Mstowie zaprasza chętnych do korzystania z nietuzinkowej usługi wypożyczania książek z lodówki.

Taki sposób działania to efekt sytuacji epidemicznej w kraju. Czasowe zamknięcie Gminnego Ośrodka Kultury spowodowało ograniczenia także w funkcjonowaniu biblioteki. Więcej na ten temat mówi dyrektor placówki, Anna Żyła:

– Z racji tego, że użytkujemy budynek razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury, nie możemy w tej chwili wpuszczać do środka czytelników. Szukaliśmy więc sensownego rozwiązania tej sytuacji. Biblioteka Narodowa rekomenduje bezkontaktowe wypożyczanie książek, stąd też pomysł lodówki. To alternatywa dla książkomatu, którego w tej chwili nie możemy mieć (tworzymy katalog on-line, z którym książkomat łączy się przez internet).

Jak skorzystać z nowego rozwiązania? W bardzo prosty sposób. Należy umówić się z pracownikiem biblioteki na konkrety termin, dzwoniąc na numer (34) 328-40-40, a następnie odebrać z lodówki zamówione książki.

– Szykujemy książki, a następnie umieszczamy je w lodówce. Czytelnik przychodzi na konkretną godzinę (zostawia książki, które ewentualnie miał w domu) i odbiera zamówienie. Tak to właśnie działa. Zainteresowanie jest spore.

Biblioteka Gminna w Mstowie została założona pod koniec lat 40. XX wieku. Obecnie jest samodzielną instytucją kultury posiadającą dwie filie: w Mokrzeszy oraz Kobyłczycach.

ABK

Skip to content