Już po raz kolejny wierni z parafii św. Stanisława Biskupa Męczennika mają okazję bawić się na wspólnym festynie „Majówka na Skałce”. Pogoda i frekwencja dopisały i wszyscy bez przeszkód mogą korzystać z przygotowanych atrakcji.

Festyn rozpoczął się o godz. 15 od odśpiewania przez diakonię muzyczną Szkoły Nowej Ewangelizacji – Koronki do Bożego Miłosierdzia. Diakonia po modlitwie pozostała na scenie aby swym śpiewem umilać czas uczestnikom festynu. „Na Skałce” wiele atrakcji czeka oczywiście na najmłodszych m.in. malowanie twarzy, przejażdżki na kucykach czy liczne konkursy.

– Nieodłącznym elementem naszych festynów jest modlitwa. Przychodzi tu bardzo różnych wiele osób, często przyciągniętych atrakcjami, chcemy im wszystkim przekazać też choć odrobinę Słowa Bożego i świadectwa naszego życia. Staraliśmy się przygotować bardzo ciekawy program tego festynu i cieszy nas tak duże zainteresowanie – mówił ks. Jacek Michalewski, proboszcz parafii św. Stanisława BM.

Na wszystkich uczestników festynu czeka szeroka oferta gastronomiczna. Można skosztować pysznych ciast, kiełbasy z grilla czy waty cukrowej. Największą popularnością cieszy się loteria fantowa, w której główną nagrodą jest lot samolotem z Mistrzem Europy w lotnictwie. Temu wszystkiemu na scenie towarzyszą m.in. warsztaty bębniarskie, pokazy zumby i cheerleaderek. Na finał odbędzie się Biesiada z Grupą Romana.

Skip to content