Wielkimi krokami zbliża się długi weekend majowy. Część mieszkańców na „majówkę” wyjedzie poza rodzinne strony, część zostanie w domu.

W mieście przygotowano różne atrakcje, które na pewno umilą wolny czas mieszkańcom. O szczegółach mówi reporterka Radia Fiat, Karolina Kołacz:

Przy III Alei Najświętszej Maryi Panny od 29 kwietnia do 3 maja odbędzie się jarmark, na który zaprezentuje się około 50 stoisk z różnymi akcesoriami i jedzeniem. Dla miłośników rowerów szosowych ciekawym może być wyjazd 1 maja. Odjazd z Dworca Głównego PKP Częstochowa do Kielc o godz. 6.35. Trasa zaczyna się na kieleckiej starówce i prowadzi do Chęcin przez Świętą Katarzynę, Nową Słupię, Cisowsko-Orłowiński Park Krajobrazowy. Następnie omijając trasy o wysokim natężeniu ruchu powrót do Częstochowy. Trasa ma liczyć około 230 km. Dla mniej aktywnych mieszkańców pójście do cyrku na pewno też będzie ciekawą rozrywką. Narodowy Polski Cyrk Arena przyjeżdża do Częstochowy i zaprezentuje swój program 1 maja o godzinie 15-tej.

To nie wszystkie możliwe atrakcje, które pojawią się w Częstochowie. Z godziny na godzinę na stronach różnych instytucji przedstawione są nowe wydarzenia, które mają odbywać się w najbliższy weekend. Zapytaliśmy mieszkańców Częstochowy gdzie i jak spędzają majówkę:

– Żadne raczej, raczej w domu.
– Dom. Dom, bo ma być zimno. Odpoczynek w domu, pomimo tego, że w święta też się siedziało.
– Ja pracuję w majówkę, bo pracuję w gastronomii, także wszystkie dni w pracy.
– Wyjeżdżamy do pracy.
– Praca prawdopodobnie.
– W domu.

Majowy weekend w tym roku zaczyna się 29 kwietnia w piątek i kończy 3 maja we wtorek. W czasie dłuższej nieobecności w domu lub mieszkaniu warto zadbać, aby ktoś z rodziny lub sąsiadów stale kontrolował nasz dobytek i stwarzał pozory obecności domowników.

KKO

Skip to content