Zbiórka „Makulatura na misję” została wznowiona i przyczyni się do powstania kolejnej studni w Afryce. Akcja zostanie przeprowadzona w piątek i sobotę (27 i 28 maja) w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie przy ul. Wręczyckiej.

Więcej o projekcie mówi inicjatorka akcji Stefania Kreczko z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich:

– W marcu wznowiliśmy to zbieranie makulatury ponownie w tym celu, żeby właśnie zbierać środki na budowę studni głębinowej w Afryce. I jak 10 lat temu, bo to tak poprzednio trwało, zajmował się tym Franciszkański Zakon Świeckich przy parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Częstochowie i teraz również podjęliśmy ponownie tę inicjatywę. W marcu zbieraliśmy pierwszy raz, w kwietniu po raz drugi i teraz zamierzamy zbierać w maju i w każdy następny miesiąc tego roku. Mamy nadzieję, że Pan Bóg nam na to pozwoli.

Do wzięcia udziału w zbiórce zachęca również proboszcz parafii ks. Janusz Wojtyla:

– Zapraszam do wzięcia udziału w tej akcji, nie tylko naszych parafian, ale także mieszkańców Częstochowy i okolic. Ciągle czujemy, że to jest początek tej wznowionej akcji, jeszcze dużo nam brakuje do tego stanu, który mieliśmy, czy osiągnęliśmy w trakcie prowadzenia akcji przez osiem lat zbiórki, która przyczyniła się do tego, że udało nam się wybudować 7 studni w Afryce.

Osoby chętne do udziału w akcji mogą przynosić papier różnego rodzaju, w tym: książki, czasopisma, zeszyty, kartony, ulotki, opakowania po lekarstwach. Zbiórka odbywać się będzie w godzinach 8.00 – 17.00, 27 i 28 maja na parkingu przy świątyni.

KKO

Skip to content