Marek Papszun zostaje w Rakowie!

W niedzielę 9 stycznia RKS Raków Częstochowa poinformował na łamach swojej strony internetowej o decyzji zawodowej Marka Papszuna. Trener Rakowa zdecydował kontynuować współpracę z częstochowskim klubem, podpisując kontrakt obejmujący sezon 2022/2023.

Marek Papszun jest związany z Rakowem od 2016 roku. Przez okres ostatnich pięciu lat pokazał swój kunszt trenerski, wyciągając czerwono-niebieskich z drugiej ligi i kierując ich na najwyższe szczeble rozgrywek ligowych, do czego można zaliczyć także debiut Rakowa w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy UEFA. Szczególnie widowiskowym okazał się być rok 2021, który był swoistym prezentem od zespołu dla kibiców z okazji stulecia istnienia RKS-u, na który złożyło się wicemistrzostwo Polski oraz zwycięstwo w Pucharze Polski. To pasmo triumfów było jednak zwieńczeniem ciężkiej pracy trenera i zawodników. Jak podkreśla Marek Papszun, sukcesy ostatniego roku były możliwe m.in. dzięki ekspresowemu rozwojowi Rakowa:

Ten rozwój jest bardzo, bardzo duży. To wszystko przebiega w ekspresowym tempie i nic, tylko się cieszyć, że możemy być tego nie tyle świadkami co współautorami. Gratuluję wszystkim osobom, które w ten projekt były zaangażowane. Pamiętam jak zaczynaliśmy w skromnym gronie a dzisiaj ten zespół klubowy jest dużo potężniejszy. Był to fenomenalny rok ale trzeba patrzeć do przodu – wejść na szczyt jest bardzo trudno ale utrzymać się tam jest jeszcze trudniej.

Wielkie sukcesy Rakowa przekładają się bezpośrednio na morale piłkarzy i wzbudzają w nich nadzieje i ambicje by powtórzyć pasmo sukcesów. Andrzej Niewulis, grający w pozycji obrońcy mówi wprost, że jest dumny z gry w barwach Rakowa:

Coś niesamowitego. Wspaniała przygoda. Cieszę się, że jestem częścią tej drużyny. To był niesamowity rok. Za chwilę będziemy się przygotowywać bo czeka nas – miejmy nadzieję, wierzę w to mocno – wspaniały kolejny rok.

Okres pracy trenerskiej Marka Papszuna przyniósł czerwono-niebieskim szereg historycznych sukcesów. Trener jest jednak zdania, że to co najlepsze dopiero jest przed Rakowem.

Skip to content