Stowarzyszenie Częstochowskie Amazonki zaprasza do udziału w tegorocznym Marszu Różowej Wstążki. Inicjatywa to uświadamianie społeczeństwa o istocie profilaktyki, problematyce wczesnego wykrywania raka piersi, leczenia oraz późniejszej rehabilitacji.

Marsz Różowej Wstążki zwykle organizowany jest w Dzień Matki, 26 maja. Z powodów epidemicznych tegoroczny termin został jednak przesunięty. – Choć spotykamy się we wrześniu, cel naszej akcji nie zmienił się. Do udziału zaproszeni są wszyscy, dla których ważna jest profilaktyka raka piersi – mówi prezes Stowarzyszenia Częstochowskie Amazonki, Elżbieta Markowska:

– To jest idea amazońska, aby każdy z nas uświadomił sobie, jak cenne jest ludzkie życie. Powinniśmy dbać o własne zdrowie, uczyć się patrzeć na swoje ciało. Szybko reagować, jeśli coś nas zaniepokoi. Mówimy też o istocie zdrowego stylu życia, przede wszystkim o aktywności oraz zdrowej diecie.

Wydarzenie rozpocznie się na Placu Biegańskiego o godz. 12.00, skąd uczestnicy marszu udadzą się w kierunku Starego Rynku. Tam przygotowane zostanie Miasteczko Profilaktyczne, gdzie o istocie profilaktyki oraz zdrowiu mówić będą wolontariusze Amazonek, pielęgniarki, lekarze oraz pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia:

– Zapraszamy wszystkie chętne osoby, w tym uczniów częstochowskich szkół. Wspólnie chcemy promować edukacyjną profilaktykę. O godz. 12.30 odbędzie się debata, w której wezmą udział: chirurg-onkolog, psycholog, onkolog, pielęgniarka oraz pacjent, którzy podzielą się z nami swoim doświadczeniem.

Wydarzenie rozpocznie się 15 września o godz. 12.00 na Placu Biegańskiego.

ABK

Skip to content