Trwa wyborcza kampania, trwa też przypominanie o dotychczasowych dokonaniach Prawa i Sprawiedliwości oraz planach i zobowiązaniach dotyczących ewentualnej kolejnej kadencji. Jednym z punktów na kampanijnej trasie marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego jest Częstochowa, gdzie w samo południe (17.09) zorganizowano konferencję prasową z jego udziałem. Wzięli w niej udział także parlamentarzyści ziemi częstochowskiej.

Marszałek Senatu podkreślał w swojej wypowiedzi sukcesy partii rządzącej i przypominał o tym co jest jej celem na najbliższe lata.

– Możemy porównać efekty rządów PiS do poprzednich lat – mówił. – Mamy sukcesy, jesteśmy pierwszą partią, która realizuje zapowiedzi wyborcze. Będziemy dbali o rozwój Polski, chcemy, aby portfele Polaków były pełne.

Kontynuację swoich działań ukierunkowanych na polepszanie życie seniorów zapowiadał senator Ryszard Majer. W szczególności seniorów żyjących na wsi.

– Cały czas musimy wspierać środowiska wiejskie w wyrównywaniu jakości życia. Nie może być tak, że osoba, która starzeje się na wsi ma gorzej.

Podczas spotkania padły też konkretne plany dotyczące Częstochowy. Wrócił temat utworzenia województwa częstochowskiego.

– Fakt obecności województwa częstochowskiego w naszych planach jest częścią naszego programu – mówił wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński. – Będziemy tę zapowiedź realizować od początku przyszłej kadencji.

Senator Artur Warzocha chce zaś zadbać o Polaków mieszkających zagranicą.

– Dojrzała sytuacja do tego, by obecność Polonii w Częstochowie zinstytucjonalizować. Chcemy powołać Dom Polonii, by Polacy, którzy tu przyjeżdżają z zagranicy mieli swoje miejsce do spotkań.

Wizyta Stanisława Karczewskiego potrwa do końca dnia – od 15.30 weźmie on udział w uroczystej Mszy świętej odprawianej na Jasnej Górze za ojczyznę, na 18 zaplanowano zaś spotkanie z mieszkańcami, które odbędzie się w Auditorium Maximum Uniwersytetu im. Jana Długosza przy ul. Waszyngtona 4/8.

MD

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content