Maszyna ruszyła! Raków Częstochowa zwycięża w pierwszym meczu PKO BP Ekstraklasy

Raków Częstochowa zwyciężył w meczu wyjazdowym z Piastem Gliwice. Było to pierwsze starcie czerwono-niebieskich w tegorocznych rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy.

Po 70 dniach przerwy Raków Częstochowa zainaugurował swój sezon w Ekstraklasie. Mecz rozpoczął się o godz. 15.00 na stadionie w Gliwicach.

Zespół z Częstochowy wszedł w mecz dość niefortunnie. W 4. minucie spotkania, na skutek faulu Andrzeja Niewulisa, sędzia podyktował rzut wolny dla drużyny gości. Stały fragment gry został zamieniony na bramkę po dobrym strzale Michała Chrapka. Raków musiał odrabiać straty.

W 16. minucie spotkania pomocy medycznej potrzebował Fran Tudor, który zderzył się z Michałem Żyrą. Zawodnik Rakowa był jednak w stanie kontynuować mecz dalej. W końcówce pierwszej połowy świetnym strzałem popisał się Mateusz Wdowiak, który umieścił piłkę w siatce po uderzeniu zza pola karnego. Zawodnicy obydwu drużyn zeszli do szatni przy wyniku 1:1.

Częstochowianie nie weszli dobrze również w drugą połowę. Bramkę na 2:1 dla Piasta zdobył w 66. minucie Patryk Sokołowski, któremu dobrze asystował Martin Konczkowski. Chwilę później gospodarze mogli podwyższyć przewagę. Jakub Holubek został zahaczony w polu karnym przez Wiktora Długosza na wskutek czego, sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Patryk Lipski, który nie wykorzystał jednak okazji.

Od razu po nieudanym rzucie karnym gospodarzy Raków Częstochowa ruszył z kontrą i wyrównał stan meczu na 2:2. Bramkę zdobył Wiktor Długosz, który dosłownie moment temu sprowokował jedenastkę.

W 73. minucie mieliśmy niemalże identyczną sytuację, lecz tym razem w polu karnym Piasta. Po faulu Holubka sędzia ponownie w tym meczu wskazał na jedenasty metr. Do strzału podszedł Ivi Lopez, który ze spokojem ustanowił wynik meczu na 3:2.

To był bardzo emocjonujący, pierwszy w tym sezonie mecz Rakowa Częstochowa w PKO BP Ekstraklasie. Kolejny mecz czerwono-niebiescy rozegrają z Jagiellonią Białystok. Początek meczu w niedzielę 1 sierpnia o godz. 20.00.