Wchodzą w dorosłe życie, kierunkują swoją przyszłość, a egzamin maturalny jest dla nich szansą, która otwiera przed nimi szeroką drogę dorosłego życia. Przy tak ważnych sprawach i decyzjach wpływających na naszą przyszłość warto wesprzeć się kogoś bliskiego. Oni zawierzyli się Matce Bożej.

Jak co roku 11.03.2017 maturzyści z Archidiecezji Częstochowskiej spotkali się na Jasnej Górze, żeby zawierzyć swoją przyszłość, całych siebie i prosić o wsparcie w egzaminie, który zwieńcza ich dotychczasową edukację i wprowadza ich w dorosłe życie. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo. W swoich słowach Arcybiskup przekazał maturzystom obraz, współczesnego człowieka na pustyni, który mając na wyciągnięcie ręki drzewo z owocami i źródło wody, umarł z głodu i pragnienia:

– Przekazuję wam ten obraz. Eucharystia jest źródłem wody żywej tryskającej z przebitego boku Jezusa. To jest krew życia, kto ją spożywa choć umiera, żyć będzie. Witam was jako ludzi, którzy zdecydowali się stanąć przy źródle, którzy chcą iść z Bogiem, jako ludzie normalni, którzy wpatrują się w tajemnice golgoty i słuchają, choć nie słyszą. Chcecie iść z Bogiem. Czas Wielkiego Postu jest sposobnością szukania Bożej obecności w naszym życiu. Dopiero wtedy stajemy się odpowiedzialni, wobec siebie i Boga, za dokonane wybory.

Po Mszy Św. Wszyscy zgromadzeni mieli okazje uczestniczyć w spotkaniu ewangelizacyjnym, które ze względów organizacyjnych musiało odbyć się w Wyższym Seminarium Duchownym (dla maturzystów z rejonu częstochowskiego i radomszczańskiego) i w Halach św. Józefa przy Jasnej Górze (dla maturzystów z rejonu wieluńskiego i zawierciańskiego).

fot.Dominik Nienartowicz

Skip to content