W miniony weekend na drogach Częstochowy i powiatu nie doszło do poważnych zdarzeń drogowych, odnotowano jednak 39 kolizji. Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości oraz ujawnili pięciu kierujących, którzy prowadzili pojazdy bez wymaganych uprawnień.

Szczegółowe podsumowanie działań policji przedstawia rzecznik prasowy podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

Policjanci ujawnili łącznie 298 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym z czego 75 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Zatrzymali także 25 dowodów rejestracyjnych, głównie za niewłaściwy stan techniczny pojazdu. Policjanci ujawnili również 5 kierujących, którzy wsiedli za kierownicę znajdując się pod działaniem alkoholu.

– Powstałe w miniony weekend miejscowe zagrożenia to zdarzenia małe i lokalne niewymagające zaangażowania zwiększonych sił – mówi mł. bryg. Kamil Dzwonnik, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie:

Prowadzone działania to gaszenie jednego pożaru, niezamieszkałego budynku zlokalizowanego w Częstochowie przy ul. Wilgowej. Usuwanie skutków 40 miejscowych zagrożeń oraz wyjazdy do 4 alarmów fałszywych.

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej przyjęli w trakcie minionego weekendu 115 telefonicznych zgłoszeń od mieszkańców miasta. Ich szczegóły przedstawia Artur Kucharski, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie:

W ciągu minionych trzech dni pracownicy Straży Miejskiej z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 5 obserwacji, które wymagały interwencji służb. Wszystkie monitoringowe interwencje zrealizowali strażnicy miejscy. Oprócz interwencji zgłoszonych przez mieszkańców miasta częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też własne działania podczas służby patrolowej. I tak m.in. w piątek przy ul. Fieldorfa Nila strażnicy miejscu ujęli mężczyznę, który prowadził pojazd i miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna został przekazany policjantom.

W trakcie weekendu strażnicy miejscy założyli na terenie miasta 69 blokad na koła pojazdów, które były zaparkowane niezgodnie z przepisami ruchu drogowego. Straż Miejska w Częstochowie apeluje do wszystkich kierowców o stosowanie się do oznakowań i przepisów ruchu drogowego. Parkowanie na zakazie lub w miejscach niedozwolonych może wiązać się z założeniem blokady na koło.

Skip to content