Miało być do końca listopada, będzie później

„Remonty” i „terminy”, te dwa pojęcia nie idą ze sobą w parze, a przynajmniej nie w Częstochowie. Wielokrotnie informowaliśmy o – skądinąd potrzebnych – remontach, pracach modernizacyjnych czy zmianach w organizacji ruchu, które były przeprowadzane w mieście. Tym razem chodzi o niedotrzymanie planowanego terminu w związku z remontem Placu Pamięci Narodowej. Prace w tym miejscach miały być skończone 30 listopada.

O tym, dlaczego jeden z głównych częstochowskich placów wciąż nie wygląda tak, jak ma wyglądać, mówi Włodzimierz Tutaj – rzecznik prasowy Urzędu miasta Częstochowy:

Prace na Placu Pamięci Narodowej zlecało Centrum Usług Komunalnych. Były one realizowane zgodnie z planem, jednak trzeba pamiętać, że ich zakres został zwiększony. To odbyło się dzięki przekazanym środkom z programu GreenCity przez jedną z firm. Ponadto według informacji CUK wykonawca prac musiał nieco dłużej czekać na ławki i niektóre oprawy punktowe.

Można powiedzieć, że wszystko szło zgodnie z planem… W ostatnich dniach został podpisany aneks do umowy, który wydłużył termin zakończenia prac do połowy grudnia. I znowu wszystko idzie zgodnie z nowym planem. Rzecznik Tutaj precyzuje, co w najbliższych dniach zostanie wykonane na Placu Pamięci Narodowej:

– W przyszłym tygodniu prace mają być sfinalizowane. Zobaczymy częściowo odbetonowany Plac Pamięci w finalnym kształcie, choć fianlny efekt będzie wiosną. Jeśli chodzi o zieleń miejską, krzewy i trawy, jak i drzewa, które w przypadku platanów były sprowadzane zza granicy, bo tam można je było kupić taniej niż w Polsce.

Jak będzie w praktyce? Okaże się w przyszłym tygodniu. Prace remontowe na Placu Pamięci Narodowej będziemy podglądać i na bieżąco o ich przebiegu informować. Jednak – co jak już zostało powiedziane – ze względów oczywistych na pełny efekt końcowy przyjdzie nam poczekać do wiosny.

Skip to content