W kościele ewangelicko-augsburskim Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie 7 sierpnia, odbędzie się drugi koncert Festiwalu „Sola Musica”. Koncert zatytułowany został „Między słowem a muzyką”.

O koncercie mówi Beata Młynarczyk, dyrektor artystyczny Festiwalu:

– To będzie recital wokalny. Śpiewać będzie baryton Paweł Konik na organach towarzyszyć mu będzie Wojciech Wantulok. W repertuarze oprócz kompozycji Antonina Dworzaka znajdą się utwory kompozytorów śląskich oraz pieśni Raula Koczalskiego. Pianisty i kompozytora, którego utwory są bardzo mało znane i który to repertuar pan Paweł z powodzeniem promuje.

W czasie koncertu melomani będą mogli usłyszeć młodych artystów poważanych w świecie muzyki:

– Paweł Konik to znakomity baryton, który w tej chwili robi karierę na scenach opery w Stuttgart. Jest to wokalista koncentrujący w Polsce, w Stanach Zjednoczonych. Natomiast Wojciech Wantulok jest zarówno pianistą, jak i organistą wychowankiem Akademii Muzycznej w Katowicach. Świetnym kameralistą i improwizatorem.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00 w kościele ewangelicko-augsburskim, a wstęp jest bezpłatny. Kolejne koncerty zaplanowane są 14. i 21. sierpnia.

Skip to content